O platformie
Tematyka
-
-
Przydatne informacje
-
Portal edukacja.er.agh.edu.pl jest skierowany do wszystkich zainteresowanych rozwojem energetyki rozproszonej – zarówno pojedynczych prosumentów, jak i uczestników zorganizowanych oddolnych inicjatyw energetycznych, a także do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). Poza edukacyjnym celem platformy dodatkowym atutem jest możliwość integracji środowiska osób zainteresowanych rozwojem energetyki rozproszonej jak i procesem transformacji energetycznej. Portal daje możliwość komunikacji pomiędzy użytkownikami, każdy zarejestrowany użytkownik może stworzyć swój profil. Platforma ta jest przestrzenią dla Państwa służącą edukacji, dzieleniu się wiedzą i budowaniu sieci kontaktów.
-
Platforma edukacyjna gromadzi i systematyzuje wiedzę wypracowaną w trakcie realizacji projektu KlastER, która przekazywana była w ramach seminariów, wykładów, raportów, artykułów eksperckich i naukowych. Repozytorium zasobów to m.in. materiały edukacyjne (z obszarów technicznego, ekonomicznego, legislacyjnego, dotyczącego uwarunkowań społecznych) oraz studia przypadku zebrane w postaci filmów, prezentacji, dokumentów prezentowanych przez ekspertów. Dział „Instrukcja zakładania i prowadzenia klastra” zawiera gotowe szablony dokumentów przygotowanych przez zespół Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej (KIER), a także klarowną propozycję „Ładu korporacyjnego klastra energii”, która pomaga zrozumieć jego strukturę organizacyjną.
-
Ponadto zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do tematycznych kursów obejmujących analizy i diagnozy z zakresu OZE. Każdy kurs zawiera ok. 45-minutowy wykład eksperta oraz test sprawdzający wiedzę słuchacza. Po zaliczeniu testu użytkownik otrzyma imienny certyfikat ukończenia danego kursu. Szkolenia wzbogacone są różnorodnymi materiałami pomocniczymi w postaci artykułów naukowych z czasopisma „Energetyka Rozproszona” czy raportów publikowanych na portalu www.er.agh.edu.pl, które pogłębiają temat lub prezentują go w szerszym kontekście uwarunkowań transformacji energetycznej.
-